tuja 74719Drzewa tui są pięknymi dodatkami do każdego krajobrazu. Mają efektowne liście i pióropusze purpurowych, lawendowych i różowych kwiatów, które pachną słodkim zapachem. Drzewa te rosną w strefach umiarkowanych Europy, Azji, Ameryki Północnej i Afryki Północnej.

Drzewa tui są wykorzystywane jako drzewa ozdobne w parkach, ogrodach i wzdłuż ulic. Zapewniają również cień dla roślin kochających cień, takich jak azalie czy rododendrony. Drzewa tui były częścią krajobrazu przez wiele stuleci bez wiedzy ludzi, jak je nazywano, aż do 1763 roku, kiedy to Carl Linnaeus jako pierwszy nadał im nazwę – Thuja occidentalis Drzewo tui można rozmnażać przez wycinanie pni lub układanie ich warstw

Jak przycinać i pielęgnować tuję

Thuja to szybko rosnące drzewo, które z łatwością może osiągnąć wysokość 30 stóp. Dobrze rośnie w półcieniu i wilgotnej, dobrze przepuszczalnej glebie, ale nie radzi sobie dobrze na obszarach o przeciętnej glebie lub zbyt dużym nasłonecznieniu. Thuja to piękne, wiecznie zielone drzewo, które ma ciekawą korę i mocno ulistnione liście. Jeśli chcesz go uprawiać, musisz być przygotowany na pewne potrzeby związane z przycinaniem.

Tuja to rodzaj wiecznie zielonego drzewa iglastego o długiej żywotności, która może dorastać do 100 stóp wysokości. Pochodzi z półkuli północnej, ale dobrze rośnie również na półkuli południowej. Mają miękkie igły i są łatwe w pielęgnacji. Tuje tworzą zróżnicowaną grupę drzew i krzewów, które mają jeden pień z gałęziami wychodzącymi z podstawy. Istnieje wiele różnych odmian, ale istnieją dwie główne grupy:

• Thuja occidentalis pochodzi z Ameryki Północnej i Europy i ma na gałęziach małe wiecznie zielone liście;

• Thuja orientalis pochodzi z Azji, Rosji, Japonii, Australii i Nowej Zelandii i ma duże podłużne liście na gałęziach.

Jak pozbyć się problemów spowodowanych chorobami tui i szkodnikami?

Choroby i szkodniki tui mogą powodować wiele problemów dla twoich drzew, którymi należy się zająć, w tym śmierć. Jeśli zauważysz, że masz którykolwiek z tych problemów, ważne jest, aby wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.

Objawy choroby Thuja: Objawy choroby Thuja obejmują żółknięcie nowych liści, zamieranie gałązek, zahamowanie wzrostu i więdnięcie gałęzi. Jeśli zauważysz te objawy na swoim drzewie, ważne jest, aby jak najszybciej podjąć środki awaryjne.

Szkodniki: Największym problemem powodowanym przez choroby tui są pluskwy tui (Thujopsis dolabrata), które żywią się sokiem drzew w fazie rozwoju. Te robaki powodują szkody, wysysając ważne soki i składniki odżywcze z rośliny, co ostatecznie prowadzi do gnicia i śmierci. Oni

Tuja to wieloletnie, wiecznie zielone krzewy, które zakorzeniają się w ziemi. Mają ciemnozielone liście i rozmyte żółte kwiaty. Tuje są częstym problemem ogrodników. Drzewa wyhodowane z sadzonek tui często umierają, ponieważ sadzonki zostały zakażone chorobami tui i szkodnikami. Najlepszym sposobem na pozbycie się problemów spowodowanych chorobami tui i szkodnikami jest usunięcie zainfekowanych roślin z domu lub ogrodu. Jeśli nie jest to możliwe, w ostateczności można zastosować pestycydy.