Czy twoje zdrowie psychiczne jest naprawdę utracone?Depresja to prawdziwy stan zdrowia psychicznego, który może mieć wpływ na osoby w każdym wieku, każdej płci lub statusie społeczno-ekonomicznym. Nie zawsze łatwo jest stwierdzić, czy ludzie mają depresję, czy tylko to sobie wyobrażają. Depresja to nie tylko wytwór Twojej wyobraźni. Istnieją pewne oznaki, których możesz szukać, aby ustalić, czy masz depresję, czy po prostu masz zły dzień.

Jaka jest różnica między szaleństwem a zdrowiem psychicznym?

W XIX wieku koncepcja zdrowia psychicznego nie była powszechnie uznawana. Uznano to za oznakę słabości i braku siły woli. Ale dzisiaj coraz powszechniej mówi się o zdrowiu psychicznym i szukamy w nim pomocy. Poczytalność jest obecnie akceptowaną koncepcją w społeczeństwie, ale nie zawsze tak było. W XIX wieku ludzie wciąż wahali się mówić o zdrowiu psychicznym i często byliby określani jako chorzy psychicznie, gdyby to zrobili. Doprowadziło to do napiętnowania tego tematu, który od tego czasu zmienił się z biegiem czasu. Poczytalność jest dziś akceptowaną koncepcją, ponieważ społeczeństwo stało się bardziej otwarte na choroby psychiczne, a ludzie uczą się, jak lepiej je leczyć, zamiast po prostu ignorować ich, jak robili to w przeszłości. Różnica między szaleństwem a zdrowiem psychicznym to różnica między byciem świadomym swoich działań, a nie. Zdrowie psychiczne to stan dobrego samopoczucia, w którym myśli, uczucia i zachowania jednostki są w równowadze. Kiedy dana osoba ma zdrowie psychiczne, jest w stanie skutecznie funkcjonować w domu, pracy, szkole i społeczności. Obłąkani ludzie nie zdają sobie sprawy, że ich zachowanie jest nienormalne, ponieważ są tak pochłonięci momentem, w którym tracą kontakt z rzeczywistością.

4 sposoby na zmierzenie poziomu zdrowia psychicznego

Zdrowie psychiczne można mierzyć na wiele sposobów. Nie chodzi tylko o zdrowie fizyczne, ale także o stan emocjonalny jednostki. Oto pięć sposobów pomiaru zdrowia psychicznego i sprawdzenia, czy osiągnąłeś punkt, w którym nadszedł czas na test zdrowia psychicznego:

  • Samoocena: Zadaj sobie kilka pytań, aby dowiedzieć się, czy czujesz się najlepiej.
  • Mowa ciała: Oceń swoją postawę i to, jak się zachowujesz, patrząc na język ciała.
  • Twoje myśli: Monitoruj, co dzieje się w Twojej głowie, zadając sobie pytanie, jak często myślisz o przeszłości lub przyszłości? Czy są pewne rzeczy, które Cię niepokoją? Czy czujesz, że sprawy mają się lepiej lub gorzej? Czy mają sens?
  • Twoje wzorce snu.