Jak terapia z udziałem psa może uczynić cię szczęśliwszym człowiekiemTerapia z udziałem psów polega na kontaktowaniu wyszkolonych psów z ludźmi w różnych kontekstach w celu poprawy ich samopoczucia. Wykazano, że terapia ta ma pozytywny wpływ na jej uczestników, a interakcja między ludźmi i zwierzętami może być korzystna dla obu stron. W rzeczywistości terapia z udziałem psów jest tak korzystna, że istnieją nawet organizacje, takie jak American Humane Association (AHA), poświęcone specjalnie terapii z udziałem psów; AHA jest krajową organizacją non-profit, która zapewnia zasoby i rozwiązania w celu budowania lepszego świata dla dzieci i zwierząt. To prawda, nie tylko te psy pomagają innym ludziom, ale także robią dobre rzeczy dla społeczeństwa jako całości! Jeśli kochasz psy i chcesz uczynić siebie szczęśliwszym, a także pomagać innym w tym samym czasie, to czytaj dalej, aby odkryć 5 niesamowitych sposobów terapii psów może zrobić właśnie to....

Pomóż Ci stać się bardziej pewnym siebie i asertywnym

Większość osób uczestniczących w terapii z psami zgłasza, że w jej wyniku czuje się bardziej asertywna i pewna siebie. Może to być przydatne w wielu kontekstach, w tym w relacjach z innymi ludźmi i w pracy.

Badania wykazały, że osoby uczestniczące w terapii z psami zgłaszają również poczucie większego "zaufania", tak jakby bardziej ufały sobie i innym. To zwiększone zaufanie jest prawdopodobnie wynikiem uczestnictwa w terapii.

Osoby, które biorą udział w terapii z psami, zgłaszają również poczucie większej kompetencji społecznej i umiejętności. Oznacza to, że możesz czuć się bardziej pewny siebie i zdolny do poruszania się w sytuacjach społecznych, takich jak w czasie rozmów o pracę lub podczas prowadzenia prezentacji.

Pomoc w radzeniu sobie ze stresem i niepokojem

Badania wykazały, że terapia z psami może pomóc ludziom w zarządzaniu ich stresem i niepokojem. Może to być niezwykle korzystne, szczególnie dla tych, którzy cierpią na zaburzenia lękowe lub u których zdiagnozowano PTSD. Jeśli cierpisz na te dolegliwości, to terapia z psami może być dla Ciebie świetnym sposobem na opanowanie objawów. W rzeczywistości, niektóre osoby z tymi warunkami były nawet w stanie zmniejszyć lub nawet wyeliminować ich zależność od leków w wyniku terapii z psami.