Jak z łatwością uporać się z jesiennymi porządkamiJest coś w końcu lata i pierwszych tygodniach jesieni, co sprawia, że chcemy uporządkować nasze domy. Może to dlatego, że wszyscy zaczynamy pożądać serdecznych comfort foods jak zupa i chili o tej porze roku, a może dlatego, że jest mniej słonecznych dni przed nami i czujemy potrzebę, aby uzyskać jak najwięcej czasu na zewnątrz, jak to możliwe przed zimą oficjalnie zaczyna. Niezależnie od przyczyny, wiele osób próbuje uporać się z wielkim sprzątaniem podczas tych ostatnich tygodni września. Jak więc można podejść do tego zadania z łatwością? Dzięki tym wskazówkom, jak z łatwością poradzić sobie z jesiennym sprzątaniem.

Stwórz harmonogram sprzątania

Wiele osób czeka do końca roku, aby rozpocząć sprzątanie. To często prowadzi do zbyt dużej ilości sprzątania w krótkim czasie, dlatego wiele osób czuje się czasem przytłoczonych całym procesem. Kiedy tworzysz harmonogram sprzątania, wiesz, że pewne obszary twojego domu dostaną gruntowne sprzątanie co tydzień lub co dwa tygodnie. Niektóre obszary twojego domu są bardziej prawdopodobne, aby dostać zagracone niż inne, i muszą być czyszczone regularnie. Te obszary obejmują kuchnię i łazienkę, sypialnie i pokój dzienny.

  • Twoja kuchnia i łazienka to dwa obszary twojego domu, które powinieneś zawsze utrzymywać w ryzach. Jeśli odkładasz ich sprzątanie do jesieni, dodajesz dodatkowe obciążenie do swojego i tak już napiętego harmonogramu.
  • Są dwie części kuchni i łazienki, które często są zaniedbywane do jesiennych miesięcy: urządzenia i podłogi.
  • Aby wyczyścić swoje urządzenia, otwórz szafki, odłącz je od prądu i spryskaj je środkiem czyszczącym. Na przykład, można użyć mieszaniny wody i sody oczyszczonej do wnętrza piekarnika.

Zorganizuj swoją sypialnię i szafę

Jeśli nie organizujesz regularnie swojej sypialni i szafy, to jest to doskonała okazja, aby się tym zająć. It's a good idea to be regularly decluttering your clothes and other items in your bedroom and closet, but autumn is the perfect time to do a thorough organizing and decluttering session. Twoja szafa jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Możesz uporządkować swoje ubrania według koloru, rodzaju odzieży (bluzki, spodnie itp.) lub w jakikolwiek inny sposób, który ma dla Ciebie sens. Możesz również zorganizować inne części swojej sypialni, takie jak półki z książkami i biurko. Jesień to świetny czas, by zająć się wielkim sprzątaniem. Mając mniej słonecznych dni przed sobą, będziesz miał dodatkowy czas, aby spędzić go w domu, porządkując go. Jeśli czujesz się przytłoczony czekającym cię zadaniem, pamiętaj, by zacząć od małych kroków i zająć się jednym lub dwoma obszarami domu na raz. Przy odrobinie planowania i organizacji, jesienne porządki mogą być dziecinnie proste.