Zastanawiasz się jak wygląda pożyczka pod zastaw auta z możliwością użytkowania? Czy jest to rozwiązanie właśnie dla Ciebie? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat tego rozwiązania pozwalającego uzyskać szybką gotówkę nieobciążoną wieloma formalnościami.
Jak wygląda rozwiązanie, jakim jest pożyczka pod zastaw samochodu?
Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki pod zastaw swojego samochodu, być może zastanawiasz się nad specyfiką pożyczki pod zastaw samochodu użytkowego. Ten rodzaj pożyczki jest powszechnie oferowany przez firmy pożyczkowe i pozwala na uzyskanie pieniędzy, gdy nadal możesz korzystać ze swojego samochodu. Istnieją dwa rodzaje zastawów - ogólny i rejestrowy. W przypadku zastawu ogólnego wierzyciel zachowuje własność nieruchomości do czasu spłaty długu, natomiast w przypadku zastawu rejestrowego dłużnik może nadal korzystać z nieruchomości, dopóki wypełnia swoje zobowiązanie. Pożyczka pod zastaw auta jest typowym przykładem zastawu rejestrowego.
Dokumenty niezbędne do uzyskania pożyczki pod zastaw auta
Kiedy pożyczkobiorca ubiega się o pożyczkę samochodową i zostaje zatwierdzony, firma pożyczkowa dostarcza trzy zestawy dokumentów. Pierwszym dokumentem jest umowa pożyczki, podobna do tej, która obowiązuje przy zwykłych pożyczkach. Drugim dokumentem jest umowa przeniesienia własności samochodu, która stwierdza, że po jej podpisaniu firma pożyczkowa staje się właścicielem 51% samochodu i przekaże pełną własność po spłacie pożyczki. Ostatnim dokumentem jest pełnomocnictwo, które upoważnia pożyczkodawcę do wpisania siebie jako współwłaściciela pojazdu. Kredyty pod zastaw samochodu są realną opcją dla tych, którzy nie kwalifikują się do tradycyjnego kredytu bankowego. Pożyczki te oferują dłuższy okres spłaty, niższe oprocentowanie i wyższe kwoty pożyczki w porównaniu do pożyczek chwilówek.
Warunki uzyskania pożyczki
Aby móc skorzystać z pożyczki, pojazd będący zabezpieczeniem musi spełniać określone warunki, takie jak: pojazd musi być samochodem osobowym lub dostawczym o masie do 3,5 T, samochody osobowe nie mogą mieć więcej niż 10 lat, natomiast samochody dostawcze nie mogą mieć więcej niż 6 lat. Konieczne jest przedstawienie karty pojazdu, a na pojeździe nie można ustanowić innego zabezpieczenia. Właścicielem samochodu może być tylko pożyczkobiorca, który posiada opłaconą polisę OC. Ponadto właściciel powinien przedstawić odpowiednie dokumenty, których wykaz, a także więcej informacji na temat pożyczek pod zastaw samochodu możesz znaleźć na stronie https://autokapital.pl.
- Zewnętrzny materiał partnerski