Dmuchane zjeżdżalnie z pojedynczym czy podwójnym torem — który model wybrać?Dmuchana zjeżdżalnia to jedna z najpopularniejszych form dmuchańców. Te atrakcje są uwielbiane zarówno przez młodszych, jak i starszych uczestników zabaw, dlatego chętnie wprowadza się je w przestrzenie rozmaitych eventów. Ten typ dmuchanych atrakcji udowadnia, że wcale nie trzeba wymyślnych, skomplikowanych konstrukcji, by zaangażować we wspólną zabawę osoby z różnych grup wiekowych i o rozmaitych preferencjach. Jeśli planujesz zakup zjeżdżalni dla swojego biznesu, sprawdź, co jeszcze powinieneś wiedzieć na ich temat!

Jakie modele zjeżdżalni dmuchanych można znaleźć na rynku?

Dmuchane zjeżdżalnie przyjmują najróżniejsze formy. Najczęściej spotykane są klasyczne, proste modele tych atrakcji — jednotorowe, zwykle pozbawione dekoracji bądź zdobione jedynie nadrukami. Dużo bardziej widowiskowe są tematyczne zjeżdżalnie dmuchane, udekorowane grafikami oraz elementami trójwymiarowymi nawiązującymi do konkretnego, lubianego przez dzieci motywu. Taki modele świetnie prezentują się w przestrzeni imprez i najbardziej przyciągają uwagę gości.

Zjeżdżalnie różnią się również pod kątem rozmiarów. Zwykle im większa jest atrakcja, tym więcej osób może korzystać z niej jednocześnie. Mniejsze modele to świetny wybór na kameralne przyjęcia rodzinne, a duże pozwolą zorganizować fantastyczną zabawę na festynie, pikniku rodzinnym czy szkolnej zabawie z okazji Dnia Dziecka. Do istotnych różnic między zjeżdżalniami zaliczyć można również liczbę torów. Najczęściej spotyka się modele pojedyncze i podwójne. To właśnie te rodzaje zjeżdżalni omówimy w następnych częściach artykułu.

Dmuchane zjeżdżalnie pojedyncze — kiedy warto je wybrać?

Dmuchane zjeżdżalnie pojedyncze mają jeden tor. Wbrew pozorom, nawet na takiej atrakcji może bawić się kilka osób jednocześnie. W przypadku modeli o wąskim torze, który mieści tylko jedną osobę, uczestnicy zabawy muszą poczekać ze zjazdem, dopóki ich poprzednik nie opuści toru.

Taka właściwość tych dmuchanych zjeżdżalni nie robi różnicy na kameralnych przyjęciach, ale może stanowić problem na większych imprezach — modele te mają dość ograniczoną przepustowość. Będą one dobrym wyborem na eventy z mniejszą liczbą gości, gdzie zdołamy uniknąć tworzenia się kolejek.

Wyjątkowym rodzajem pojedynczych zjeżdżalni są modele z poszerzanymi torami. Z takich atrakcji może korzystać kilka osób jednocześnie, co umożliwia np. zjeżdżanie w parach. Te konstrukcje to dużo lepszy wybór na większe eventy.

Kiedy warto wybrać dmuchane zjeżdżalnie z dwoma torami?

Dmuchane zjeżdżalnie z dwoma torami to modele wprost stworzone na wydarzenia z większą liczbą uczestników. Podwójny tor umożliwia bezpieczną rozrywkę dwóm osobom naraz, bez ryzyka wpadnięcia na siebie nawzajem podczas zjazdu. Wydzielenie dwóch tras do zjeżdżania stwarza również możliwość zorganizowania wyścigu, co na pewno przypadnie do gustu tym z gości, którzy lubują się w aktywnej, bezpiecznej rywalizacji.

Szukasz wyjątkowych atrakcji dla swojej firmy? Sprawdź dmuchane zjeżdżalnie polskiej firmy Gangaru (GunGan) — znajdziesz je na stronie https://gungan.pl/49-dmuchane-zjezdzalnie.