Jak rozliczyć PIT nie wychodząc z domu?

Natłok codziennych zajęć, brak wolnego czasu mogą sprawić że zapominamy o pewnych formalnościach które jesteśmy zobowiązani wykonać jako podatnicy. Każdy z nas ma za zadanie wypełnić formularz podatkowy oraz przekazać go w określonym terminie, w innym przypadku mogą zostać wyciągnięte konsekwencje. Jeszcze niespełna kilkanaście lat temu jedynym rozwiązaniem było osobiste udanie się do urzędu skarbowego z wypełnionym wcześniej zeznaniem podatkowym. Dzisiaj mamy drugą, znacznie ciekawszą możliwość, mianowicie polega ona na elektronicznym składaniu deklaracji. Takie rozwiązanie może w szczególności przypaść do gustu osobom które nie mają zbyt wiele czasu i wolą większość spraw załatwiać nie wychodząc z domu. Bardzo dokładnie pokazują to statystyki mówiące o corocznym wzroście popularności tego rozwiązania, które jednocześnie cieszy się naprawdę dobrą opinią. Dodatkowo jest całkowicie bezpieczne, bezpłatne oraz niesie za sobą dużo więcej korzyści których nie widać na samym początku.

Dlaczego e-pit to najlepsze rozwiązanie?

Aby przekonać się dlaczego skorzystanie z programu do fakturowania to dobre rozwiązanie należy zapoznać się z kilkoma kwestiami. Pierwszą z nich jest możliwość składania e-PIT wspólne z małżonkiem, po drugie wówczas występuje skrócenie czasu oczekiwania na zwrot pieniędzy o połowę. Masz gwarancję że wszystko zostanie wypełnione w poprawny sposób wykazując przy tym wszystkie źródła przychodu. Natomiast bardzo ciekawą opcją okazuje się być opcja umożliwiająca przekazanie 1% podatku dowolnej osobie. To były nieco mniej oczywiste powody dla których warto skorzystać z https://www.podatnik.info/twoj-e-pit , pozostają jeszcze te bardziej oczywiste. Mówiąc prosto i na temat, po prostu w ten sposób zdołamy zaoszczędzić znacznie więcej czasu którego czasem może nam brakować. Możemy wypełnić deklarację podatkową o dowolnej porze w dowolnym miejscu co zdecydowanie sprzyja nieco mniej standardowym
pracą. Nie ma się więc czemu dziwić że sposób ten został tak dobrze przyjęty przez większość podatników którzy nie wyobrażają sobie już życia bez drogi elektronicznej.

Sprawne przyspieszenie procesu weryfikacji

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak długo może trwać zatwierdzanie przekazanego przez nas PIT’u którego konsekwencją jest późny zwrot pieniędzy. Dlatego warto wiedzieć, że z pomocą drogi elektronicznej powodujemy przyspieszenie całego procesu, dzięki temu pracownik urzędu nie musi przepisywać własnoręcznie wszystkich danych lecz posiada już gotowe w formie elektronicznej. Wystarczy jedynie sprawdzić i zatwierdzić gdy wszystko będzie poprawnie uzupełnione, następstwem tego jest skrócenie czasu oczekiwania na zwrot podatku o połowę. Dodatkowo nie wymagane jest składanie elektronicznego podpisu co niekiedy było kłopotliwe. Co więcej, mamy możliwość składania deklaracji VAT oraz podatku od czynności cywilnoprawnych, jedyny wyjątek jest wówczas gdy pracowaliśmy za granicą. W takiej sytuacji będzie konieczność udania się do urzędu skarbowego i złożenie wszystkich formalności.